Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna PDA

Slovníček pojmů pro PDA

ActiveSync

Program pro synchronizaci s PC u Windows Mobile zařízení.

Bluetooth

Bezdrátová technologie pro komunikaci až na 10 metrů (v praxi cca 6). Používá se pro spojení PDA s PC a kapesního počítače s příslušenstvím – bezdrátovým sluchátkem, klávesnicí atp.

GPS

Global Positioning System. Pokud je PDA vybaveno přijímačem signálu GPS, můžete určit polohu přístroje kdekoli na zeměkouli (pokud není zakrytý výhled na oblohu). Velká část nových přístrojů má GPS přijímač integrován, u starších ho lze připojit kabelově nebo bezdrátově přes Bluetooth.

HotSync

Program pro synchronizaci s PC u Palm OS zařízení.

IrDA, infračervený port

Technologie pro bezdrátovou komunikaci na vzdálenost několika desítek centimetrů. Infračervený port je ve srovnání s Bluetooth většinou pomalejší, zejména starší přístroje však mají jen IrDA.

PIM

Personal Information Management, souhrnné označení tzv. diářových aplikací umožňujících vést informace o schůzkách, kontaktech a úkolech.

Stylus

Pero, které se používá pro psaní na dotekovou obrazovku. Ve většině případů je umístěno přímo v těle kapesního počítače.

Synchronizace

Možnost aktualizovat změny provedené v kapesním počítači oproti programu na Vašem osobním počítači (např. Microsoft Outlook či Lotus Notes) a také naopak přenést změny z PC do PDA. Fyzicky synchronizace probíhá pomocí připojení přes sériové či USB, alternativně bezdrátové rozhraní a obslužný program na osobním počítači.

USB Host

Technologie umožňující k PDA připojovat USB periferie – klávesnice, paměťová média atp.

Virtuální (on-screen) klávesnice

Miniaturní klávesnice, která se zobrazí zespodu displeje. Dotek perem na zobrazené políčko nahrazuje stisknutí klávesy u klasické klávesnice.
Porovnat pda